Uzman Muayene İş Güvenliği Mühendisli ve Danışmanlık
Anasayfa Hakkımızda İletişim
TEMMUZ 2014 BÜLTEN
Uzman Muayene ve Gözetim 2008 yılında İstanbul’da kurulmuştur. İş sağlığı ve güvenliği alanında muayene, teknik ölçüm faaliyetlerini yürütmektedir. 2010 yılı itibariyle TÜRKAK’TAN Akredite A Tipi Muayene Kuruluşu olarak hizmet vermeye devam etmektedir.
Devamı
HİZMETLERİMİZ
Basınçlı Kapların Kontrolü
Kaldırma Araçlarının Kontrolü
Topraklama Ölçümleri
Tesisatların Kontrolleri
İç Ortam Ölçümleri
Kazan Dairesi Uygunluk Kontrolleri
İş Makineleri Muayeneleri
MUAYENE GÜNDEM
   TOPRAKLAMA ÖLÇÜM RAPORUNUZ HAZIR MI ?
İşyerlerinde kullanılan makine gövdeleri, ıslak zemin prizler ve elektrik panoları gövde topraklamaları ulusal mevzuatımız 21.08.2001 tarih ve 24500 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren elektrik tesislerinde topraklamalar yönetmeliği gereğince yılda bir kez topraklama ölçümü yapılması zorunlu hale getirilmiştir
Devamı
TOPRAKLAMA ÖLÇÜM RAPORUNUZU HAZIRLIYORUZ.
İşyerinizde ihtiyaç duyulan noktalardan topraklama ölçümleri ulusal mevzuat ve uluslararası standartlar göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmekte ve raporlanmaktadır.

Ölçüm ve kontroller Bakanlık ve Uluslar arası kuruluşlar tarafından akredite edilmiş kurum ve cihazlarla yapılmakta, sonuçları raporlar halinde işyeri yönetimine en kısa sürede sunulmaktadır.
50 VOLT VE ÜZERİ ÖLÜME SEBEP OLUYOR !!!

BİZDEN HABERLER


   Uzmaniş Yapı İskeleleri Kontrollerine Başlıyor

Yüksekte yapılan çalışmaların uygun kenar koruması olan bir platform üzerinde gerçekleştirilmesi gereklidir.Yapı İskelelerinin Güvenli Kurulması Yapı iskelelerinin tasarımı, kurulması, değiştirilmesiyle sökülmesi işlemleri mutlaka uzman kişilerin danışmanlığında yapılmalıdır. UZMANİŞ iskele kontrollerinin danışmalığını yapmaktadır..

 

Devamı
Sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek için yenilenen  yüzü ile Uzman Muayene Web Sitesi yayındadır.
Devamı


   Uzman Muayene Web Sitesi
SEKTÖREL HABERLER


  Maden ocağı girişinde toprak kayması
Balıkesir\’in İvrindi İlçesinde bir maden ocağında girişinde meydana gelen toprak kaymasında 2 işçi öldü, 2 işçi yaralandı.
Devamı


  Teknisyen, elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti
 TEDAŞ elektrik arızada görevli teknisyen arızayı gidermek için çıktığı direkte yüksek gerilime kapılarak hayatını kaybetti.
Devamı


  İnşaatlarda iskeleler can almaya devam ediyor
İnşaatlarda en fazla iş kazasının ve ölümlü kazaların yaklaşık %40 ın inşatlarda yaşandığı istatisliklerde görülüyor. Neredeyse her gün inşatlardan düşen işçi haberini duyuyoruz..
Devamı


  Elektrik akımına kapılan işçi hayatını kaybetti
AA\’nın haberine göre bir elektrik dağıtım firmasında işçi olarak çalışan Bekir Akar (28), ilçe merkezindeki elektrik trafolarının bakımını ve değişimini yaparken elektrik akımına kapıldı.
Devamı


  Güvenli İskele Zorunlu Olacak
Kalisder Kalıp ve İskeleciler Derneği Başkanı Serdar Urfalılar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı\’nca, bina inşaatlarının dış cephe iskelelerine ilişkin yapılacak olan mevzuat değişikliğine sonuna kadar destek verdiklerini söyledi.
Devamı


  3. havalimanı inşaatında iş kazası
Akpınar Köyü’nde 3. Havalimanı inşaat alanına dolgu toprağı temin edilen şantiye alanında bir iş makinasi, içindeki operatörüyle birlikte gölete uçtu.
Devamı


  Çorlu da elektrik kontağından çıkan yangın
Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Hacı Şeremet mevkisindeki Birpa kimyasal fabrikasında dün sabah 08.00 sıralarında yangın çıktı. Tekirdağ İtfaiyesi yangına 6 araçla müdahale ederken, üretim bölümünde büyüyen alevler kısa sürede tüm fabrikayı sardı.
Devamı


  Kocaeli\’nde bir işçi daha iş cinayetinde hayatını kaybetti
15 gün önce bir inşaatta sıva yaparken düşüp, ağır yaralanan Murat Kurt hayatını kaybetti. Kocaeli\’nde bir hafta içerisinde 3 işçi, iş cinayetinde hayatını kaybetti.
Devamı
REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI
Siteye Git   |   Bülten Aboneliğinden Ayrıl
Tekstilkent Ticaret Merkezi A-19 Blok No:38 Esenler / İSTANBUL Telefon : 0212 671 5121 Email : bilgi@uzmanmuayene.com