Formu Doldurun, Uzmanlarımız Sizi Arasın!

Biz Sizi Arayalım
Telif Talep Formu

Halatlı Çektirme (Trifor)
Triforlar halatlı çektirme olarak da adlandırılırlar. Ağır yüklerinizi tirforlar sayesinde rahatlıkla kol yardımıyla çekebilirsiniz. Aşırı yük emniyetli olmasından dolayı iş kazalarını engellemektedir.

Halatlı çektirmenin kullanıldığı yerler;

Dağcılık tesislerinde teleski ve telesiyej bakım onarım montaj işleri.
İnşaat sektörü, montaj ve bakım işleri
Enerji hatları bakım, onarım, montaj yerleri.
Elevatör ve asansör montajı gibi her türlü uzun mesafeli montaj gerektiren işler ve işletmelerde çözüm sağlar.

Halatlı çektirme muayenesi için beyan kapasitesi çektirme grubunun işletmede kaldırmakta kullanıldığı en ağır yük (nominal kapasiteyi geçmemek üzere) yazılarak belirlenir.

Halatlı çektirme(trifor) periyodik kontrol aralığı ve kriterleri standartlar ile belirlenmemiş iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri, varsa imalatçının öngördüğü aralık ve kriterlerde yapılır. Bu hususlar, imalatçı tarafından belirlenmemiş ise iş ekipmanının periyodik kontrolü, bulunduğu işyeri ortam koşulları, kullanım sıklığı ile kullanım süresi gibi faktörler göz önünde bulundurularak, yapılacak risk değerlendirmesi sonuçlarına göre, belirlenecek aralıklarda yapılır. Belirlenen periyodik kontrol aralığının, yönetmelikte belirtilen istisnalar dışında, bir yılı aşmaması gerekir. Kontroller sonrasında periyodik kontrol raporu düzenlenir. Düzenlenen belgeler, iş ekipmanının kullanıldığı sürece saklanır.


Uzmanlarımız Sizi Arasın!