Uzman Muayene İş Güvenliği Mühendisli ve Danışmanlık
Anasayfa Hakkımızda İletişim
HİZMETLERİMİZ
Basınçlı Kapların Kontrolü
Kaldırma Araçlarının Kontrolü
Topraklama Ölçümleri
Tesisatların Kontrolleri
İç Ortam Ölçümleri
Kazan Dairesi Uygunluk Kontrolleri
İş Makineleri Muayeneleri
EYLÜL 2014 BÜLTEN
Uzman Muayene ve Gözetim 2008 yılında İstanbul’da kurulmuştur. İş sağlığı ve güvenliği alanında muayene, teknik ölçüm faaliyetlerini yürütmektedir. 2010 yılı itibariyle TÜRKAK’TAN Akredite A Tipi Muayene Kuruluşu olarak hizmet vermeye devam etmektedir.
Devamı
MUAYENE GÜNDEM
Periyodik Kontrol Aralıkları
İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nin uygulanmaya başlamasıyla birlikte “kaldırma makinalarının periyodik kontrolleri yılda 1 kez yapılacak” şeklinde “yanlış” bir algı oluştu.
Devamı
Yapı İskelelerinde İş Sağlığı ve Güvenliği
İskeleler ülkemizde her yıl çok sayıda işçinin hayatını kaybettiği iş ekipmanlarıdır. Bu nedenle iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin düzenlemelerde iskelelere geniş yer ayrılmıştır.
Devamı
BİZDEN HABERLER
Arçelik’te Topraklama Ölçümlerine Başladık
Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından Arçelik’in Türkiye genelinde tüm tesislerinde topraklama ölçümlerine Uzman İş Güvenliği muayene kuruluşu tarafından başlanmıştır.
Devamı
Tunçbilek Termik Santrali
Tunçbilek Termik Santrali’nde yer alan kaldırma araçları (vinç, mobil vinç, caraskal, forklift, trifor, hubzug) kontrollerinin 3’er aylık periyotlarla 4 kez gerçekleştirilen 1 yıllık dönemine ait periyodik kontrolleri tamamlanmıştır.
Devamı
SEKTÖREL HABERLER
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yerel Sempozyum ve Sergisi 14-15 Kasım’da
Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen “İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yerel Sempozyum ve Sergisi” 14-15 Kasım 2014 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Devamı
Şişli’deki asansör kazasında 10 işçi hayatını kaybetti
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Şişli’deki inşaatın asansörünün zemine düşmesi sonucu 10 işçinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Olayla ilgili geniş kapsamda soruşturma başlatıldı.
Devamı
Sondaj Makinesinin Altında Kalan İşçi Öldü
Balıkesir’in Gönen ilçesinde 10 Eylül 2014 tarihinde sondaj makinası operatörü İbrahim Ertürk (45) devrilen makinanın altında kalarak hayatını kaybetti. Makinanın devrilme nedeni henüz belirlenemedi.
Devamı
Erzurum’da Yol Yapımında Çalışan İşçi Yaşamını Yitirdi
Pasinler ve Şenkaya ilçeleri arasındaki yol yapımında çalışan Muhsin Ağrıdağı adlı kepçe operatörü, bozulan iş makinesini tamir etmeye çalışırken, kepçe ağzının üzerine düşmesi sonucu yaşamını yitirdi.
Devamı
Samsun’da Yüksek Gerilime Kapılan İşçi Yaşamını Yitirdi
Samsun’un Havza ilçesinde yüksek gerilim direğinde çalışan işçi elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.
Devamı
REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI
Tekstilkent Ticaret Merkezi A-19 Blok No:38 Esenler / İSTANBUL Telefon : 0212 671 5121