Uzman Muayene İş Güvenliği Mühendisli ve Danışmanlık
Anasayfa Hakkımızda İletişim
HİZMETLERİMİZ
Basınçlı Kapların Kontrolü
Kaldırma Araçlarının Kontrolü
Topraklama Ölçümleri
Tesisatların Kontrolleri
İç Ortam Ölçümleri
Kazan Dairesi Uygunluk Kontrolleri
İş Makineleri Muayeneleri
AĞUSTOS 2014 BÜLTEN
Uzman Muayene ve Gözetim 2008 yılında İstanbul’da kurulmuştur. İş sağlığı ve güvenliği alanında muayene, teknik ölçüm faaliyetlerini yürütmektedir. 2010 yılı itibariyle TÜRKAK’TAN Akredite A Tipi Muayene Kuruluşu olarak hizmet vermeye devam etmektedir.
Devamı
MUAYENE GÜNDEM


   İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği İle İlgili Tüzükler Yürürlükten Kaldırıldı
İşçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda uygulamalara uzun yıllar boyunca yol gösteren 4 Tüzük Temmuz ayı içinde yürürlükten kaldırıldı.Böylece 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun yürürlüğe girmesi sonrasında ortaya çıkan bazı belirsizlikler giderildi
Devamı
BİZDEN HABERLER


  Akreditasyonumuz Yenilendi
2008 yılında faaliyete başlayan şirketimiz 2010 yılında periyodik kontrol ve ölçümler konusunda akredite olarak bu konuda akreditasyonda öncü özel sektör kuruluşlarından olmuştur.
Devamı


  Cephe İskeleleri Periyodik Kontrollerine Başladık
Cephe iskeleleri yaşanan uygunsuzluklar nedeniyle ülkemizin sık sık ölümlerle karşılaştığı bir konu olmaya devam etmektedir.
Devamı


  FORD OTOSAN Gölcük Tesisleri Topraklama Ölçümleri Yapıldı
Ülkemizin ihracatında önemli yeri olan FORD OTOSAN GÖLCÜK FABRİKASI’nın elektrik topraklama tesisatı ölçümleri son 4 yıldır olduğu gibi bu yıl da UZMAN İŞ GÜVENLİĞİ tarafından gerçekleştirildi.
Devamı


  TÜRK TELEKOM Güney Bölgesi Basınçlı Kaplar Periyodik Kontrollerini Gerçekleştirdik.
TÜRK TELEKOM’un Antalya, Isparta, Burdur, Konya, Karaman, Afyon illerindeki tesislerinde yer alan basınçlı kapların periyodik kontrol ve testleri UZMAN İŞ GÜVENLİĞİ’nin deneyimli personelleri tarafından gerçekleştirildi.
Devamı
SEKTÖREL HABERLER


   İstanbul Kartal’da İnşaat İskelesi Çöktü: 3 kişi hayatını kaybetti
31 Mayıs günü İstanbul Kartal’da bir inşaat iskelesi çöktü. Olay, Hürriyet Mahallesi’nde bulunan bir inşaatta meydana geldiBasında yer alan bilgilere göre, inşaatın 16. Katında çalışan işçiler Hasan Doğan (53), Salih Karayalı ve Sinan Doğan (22) iskelenin çökmesi ile 16 kat aşağı düşerek beton zemine çakıldı.
Devamı
Trabzonspor’un yeni stadı olarak yapımı devam eden Akyazı Stadı’nda vinç tellerinin kopması sonucu bir işçi hayatını kaybetti.Basına yansıyan bilgilere göre, 18 Temmuz günü öğlen saatlerinde meydana gelen olayda vincin halatları aşırı yüke dayanamayarak koptu.
Devamı


   2,5 Tonluk Yüklerin Altında Kalan İşçi Kurtarılamadı


İş Makinasının Hidrolik Hortumu Koptu: 1 kişi öldü
İzmir\’in Bergama İlçesi\’nde, taş ocağında yükleme sırasında iş makinesinin yükleme haznesinin hidrolik hortumunun kopması sonucu, taşların altında kalan kamyon şoförü 22 yaşındaki Erhan Bozkır kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Devamı


  Periyodik Kontrol Personeli Bakanlık Kayıt Uygulaması Ertelendi
25 Nisan 2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nin 13. Maddesi ile periyodik kontrolleri yapmaya yetkili kişilerin Bakanlığa kayıt yaptırması ve kayıt numarası alması ve periyodik kontrol raporlarında kayıt numarasının bulunması şartı getirilmişti.
Devamı
REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI
Tekstilkent Ticaret Merkezi A-19 Blok No:38 Esenler / İSTANBUL Telefon : 0212 671 5121