Formu Doldurun, Uzmanlarımız Sizi Arasın!

Biz Sizi Arayalım
Telif Talep Formu

Kocaeli’nde bir işçi daha iş cinayetinde hayatını kaybetti




page_bir-soma-da-haziran-oldu-bir-ayda-141-isci-hayatini-kaybetti_859801204

15 gün önce bir inşaatta sıva yaparken düşüp, ağır yaralanan Murat Kurt hayatını kaybetti. Kocaeli’nde bir hafta içerisinde 3 işçi, iş cinayetinde hayatını kaybetti.

(Halil Yeni – soL) Kocaeli de İş cinayetleri artarak devam ediyor. ‘’İşçi kenti’’ olarak bilinen Kocaeli’nde bir hafta içerisinde 3 işçi, iş cinayetinde hayatını kaybetti. Metal işçileri Nizamettin Önelge ve Ramazan Kadıoğlu’nun ölümünün ardından inşaat işçisi Murat Kurt da çalıştığı inşaattan düşerek hayatını kaybetti.

Aslen Diyarbakırlı olan ve Kocaeli ’ye çalışmak için gelen 29 yaşında ki inşaat işçisi Murat Kurt 15 gün önce bir inşaatta sıva yaparken düşüp, ağır yaralanmıştı. İki hafta boyunca yoğun bakımda kalan genç işçi, yaşam mücadelesini kaybetti. Murat Kurt’un cenazesi, Kocaeli den memleketi Diyarbakır’a gönderildi.

Bir hafta içerisinde 3 işçi yaşamını yitirdi
Kocaeli de bir hafta içerisinde kayıtlara geçen üç iş cinayeti gerçekleşti. Sıva yaparken inşaattan düşerek ölen Murat Kurt’un dışında 10 Kasım sabahı Nizamettin Önelge, 13 Kasım’da da Ramazan Kadıoğlu iş cinayetlerinde hayatlarını kaybetmişti.

50 TL karşılığında inşaatta çalışmak zorunda kalan FENİŞ Alüminyum direnişçilerinden Nizamettin Önelge direniş boyunca eve ekmek götürmek için çalışmak zorunda kaldığı inşaatın 5. katından düşerek ölmüş, çalıştığı fabrikada 8 tonluk sac levhalarının arasında kalarak ağır yaralanan 27 yaşındaki Ramazan Kadıoğlu ise kaldırıldığı hastanede 16 gün süren yaşam savaşını kaybetmişti.

Kaynak : http://haber.sol.org.tr/sonuncu-kavga/kocaelinde-bir-isci-daha-is-cinayetinde-hayatini-kaybetti-haberi-82793